19. septembra 2022

Podľa prieskumu sa Slováci stávkovaním najmä bavia

Aj keď hazardné hry Slováci obľubujú, poznajú svoje hranice a príliš neriskujú. Obľúbené sú najmä číselné lotérie, ale aj kurzové stávky, teda tipovanie športových zápasov alebo iných udalostí.

Ukázal to prieskum Inštitútu pre zodpovedné hranie v spolupráci s agentúrou Focus. S číselnými lotériami má skúsenosť viac ako tri štvrtiny opýtaných (78 %). O niečo menej frekventované sú kurzové stávky podané buď v prevádzke alebo online, skúsenosť s nimi uviedlo 61 % respondentov.

Rozumnú mieru rizika si strážime

Hoci podľa prieskumu hrajú Slováci radi a často, poznajú rozumnú mieru rizika a strážia si ju. Viac ako polovica hráčov (51 %) v prieskume uviedla, že priemerná mesačná výška vsadenej sumy predstavuje menej ako 20 eur.Štvrtina hráčov minie medzi 21 až 50 eurami. Iba menší zvyšok je ochotný minúť viac, 13 % v rozpätí od 51 až 100 eur, resp. 101 až 200 eur (7 %). Iba 4 % opýtaných uviedlo priemernú vsadenú mesačnú sumu vo výške 201 eur a viac.

„Tieto čísla nasvedčujú tomu, že Slováci hrajú síce často, no sú zodpovední a väčšinou si vystačia s malými sumami. Čiže hraním sa najmä bavia,“ hovorí Peter Papanek, riaditeľ Inštitútu pre zodpovedné hranie.