Podpora a pomoc

Chcem vedieť, ako hrať zodpovedne

Človek sa od prírody rád zabáva. A hranie k zábave neodmysliteľne patrí. Ale ako každá vášeň, aj táto musí mať svoje pravidlá aj disciplínu. Hraj, zabávaj sa, ale zodpovedne. Využi naše rady a možnosti ochrany, ktoré prevádzkovatelia ponúkajú.
Aké to sú, nájdeš na tejto stránke:

Chcem pomôcť niekomu, kto by mohol mať problém

Dôvera a komunikácia sú najväčším pomocníkom. Pokiaľ je v tvojom okolí niekto, kto by mohol mať problém s rizikovým hraním, podaj mu spoločne s nami pomocnú ruku. Záujem, pochopenie a podpora sú to, čím môžeš rizikovému hráčovi pomôcť. A my sa v tom pokúsime pomôcť tebe.

Chcem vedieť, či nemám problém

Hranie je predovšetkým zábava. Môže sa však stať, že prestaneme mať svoju zábavu bezpečne pod kontrolou. To môže mať vplyv na všetky aspekty nášho života. Pokiaľ sa tak stane, je dôležité si to uvedomiť a začať s tým niečo robiť. Nie si na to sám, každý problém má riešenie a my ťa k nemu nasmerujeme.

Chcem si pozrieť príbehy rizikových hráčov

Môže sa stať, že niekedy sa človeku vymkne hranie spod kontroly a už nie je iba neškodnou zábavou, ako to býva u drvivej väčšiny hráčov. Niektorí ľudia sa do takejto situácie v minulosti už dostali. Pozrite si ich príbehy, ktoré môžu byť súčasne výstrahou, ale aj poučením.