9. septembra 2022

Slováci stávkujú radi, vysokým vkladom sa však vyhýbajú

  • Prieskum uskutočnil Inštitút pre zodpovedné hranie (IZH) v spolupráci s agentúrou Focus na reprezentatívnej vzorke 1 009 respondentov.
  • Zameral sa na hranie hazardných hier, v online populácii 18 – 65 rokov na Slovensku.
  • Z prieskumu vyplynulo, že najobľúbenejšími hazardnými hrami u nás sú číselné lotérie. Skúsenosť s nimi uviedli viac ako tri štvrtiny opýtaných (78 %).
  • Obľúbené sú aj kurzové stávky (tipovanie športových zápasov alebo iných udalostí), s ktorými má skúsenosť 61 % respondentov.
  • Dáta naznačujú, že aj keď Slováci hrajú radi a často, poznajú mieru a hranice.

Slováci si vystačia s malými vkladmi do hry

Približne polovica hráčov hazardných hier (51 %) uviedla, že priemerná mesačná výška vsadenej sumy predstavuje menej ako 20 eur. Štvrtina hráčov (25 %) minie na hranie hazardných hier 21 až 50 eur, 13 % uviedlo priemerné mesačné výdavky na hranie v rozmedzí 51 až 100 eur. Vyššiu vsadenú sumu – 101 až 200 eur za mesiac míňa 7 % opýtaných a 4 % respondentov uvádzajú priemernú vsadenú mesačnú sumu vo výške 201 eur a viac. „Tieto čísla nasvedčujú tomu, že Slováci síce pomerne často hrajú hazard, no v drvivej väčšine prípadov si vystačia s malými sumami,“ hovorí Peter Papanek, riaditeľ Inštitútu pre zodpovedné hranie. „Ukazuje sa, že situácia na Slovensku je úplne štandardná v zmysle, že hráči sa hraním najmä bavia,“ dodal P. Papanek.