4. apríla 2023

Stávkové spoločnosti opäť pripomínajú význam zodpovedného hrania

(Dnes24.sk) Aký je rozdiel medzi bezpečným a problémovým hraním? Čo sú riziká takého hrania a ako im predchádzať tak, aby hranie bolo zábavou? Aj to sú témy Týždňa zodpovedného hrania, ktorý začína práve dnes a bude trvať až do 10. apríla.

Program Zodpovedné hranie, ktorý vznikol vlani z iniciatívy významných stávkových spoločností Tipsport, Fortuna a Niké, pokračuje aj v tomto roku rôznymi aktivitami. Jednou z nich je opäť Týždeň zodpovedného hrania. V spolupráci s odborníkmi ho realizuje Inštitút pre zodpovedné hranie a počas neho bude prebiehať intenzívna osveta o dôležitosti zodpovedného prístupu k hraniu hazardných hier.

„Pokračujúce aktivity programu Zodpovedné hranie aj v tomto roku sú najlepším svedectvom, že úmysel jeho iniciátorov, spoločností Tipsport, Fortuna a Niké, nebol jednorazovou aktivitou. Naopak, ukazuje, že uvedené tri stávkové spoločnosti cítia svoju zodpovednosť za bezpečnosť herného prostredia na Slovensku a že sú dlhodobo ochotné aktívne prispievať k jeho kultivácii,“ povedal Peter Papanek, riaditeľ Inštitútu pre zodpovedné hranie.