4. mája 2022

Ako udržať hranie na uzde? Poradí program Zodpovedné hranie

(SPORT) Aj pre teba je hazardná hra zábavou? Má to tak väčšina ľudí. Medzi rizikové patria dlhodobo iba tri percentá populácie. Napriek tomu je dobré si pripomínať, akým spôsobom si udržať hranie na uzde.

„Cieľom našich aktivít je otvoriť dialóg všetkých, ktorých sa to týka. Spolu s partnermi, ktorými sú Fortuna, Niké a Tipsport chceme informovať verejnosť o zodpovednom prístupe k hraniu, ktoré má byť predovšetkým zábavou. Zároveň chceme v programe Zodpovedné hranie ukázať hráčom, že ak sa ocitnú v rizikovej situácii a svoje hranie už nemajú úplne pod kontrolou, existujú možnosti, ako a kde vyhľadať pomoc,“ približuje projekt Peter Papanek, riaditeľ Inštitútu pre zodpovedné hranie.

„Zodpovedné hranie vnímam ako skvelú príležitosť viesť diskusiu s odborníkmi na závislosti a s ďalšími autoritami. Zásadným prínosom je to, že sa o ňom dozvedia hráči a široká verejnosť.“

Okrem vzdelávania verejnosti je súčasťou projektu aj samotná prevencia. K plneniu spoločných záväzkov na ceste k zodpovednému prístupu sa zaviazali hlavní hráči na trhu a zároveň partneri Zodpovedného hrania, ktorými sú Tipsport, Fortuna a Niké. Spoločným postupom tak stávkové spoločnosti zahájili novú éru. Tá spočíva v ich samoregulácii nad rámec zákona s cieľom ochrániť hráča pred nebezpečenstvom.